НАБУ звинуватило генпрокурора Венедіктову у маніпуляціях у справах ОАСК та нардепа Юрченка

Автор:
Олексій Ярмоленко
Дата:

УНИАН

Національне антикорупційне бюро звинуватило генерального прокурора Ірину Венедіктову у низці маніпуляцій, коли вона виступала у парламенті 15 вересня.

Про це пише НАБУ у своєму Facebook.

Зокрема, в НАБУ навели кілька прикладів таких маніпуляцій, які стосувались справи Окружного адмінсуду, справи нардепа Олександра Юрченка та справи VAB Банку і його власника Олега Бахматюка.

Венедіктова заявила, що не отримувала від НАБУ матеріалів справи щодо суддів Окружного адміністративного суду. Натомість у Бюро запевняють, що проєкти клопотань про відсторонення та надання дозволу на арешт направили до Офісу генпрокурора ще 23 липня 2020 року. Оскільки звідти не було жодної реакції, документи направили повторно 31 липня. Також там наголосили, що про обставини справи розповідали і під час спільних нарад із Венедіктовою.

Що стосується справи про можливу корупцію нардепа від «Слуги народу» Олександра Юрченка, то Венедіктова заявила, що підстав для оголошення йому підозри немає, оскільки факт неправомірної вигоди не доведений. У НАБУ запевняють, що в матеріалах справи йдеться про те, що нардеп повідомив детективу під прикриттям, що умовою для внесення правок в законопроєкт є надання йому хабаря через посередника. Згодом він також підтвердив, що знає про отримання цього хабаря посередником.

Ще одним питанням стала справа VAB Банку та його власника Олега Бахматюка. У НАБУ повідомили, що спрямували до Офісу генпрокурора документи для клопотання про екстрадицію Бахматюка з Австрії, але Венедіктова заявила, що після скасування постанови про закриття цієї справи «далі — тиша».