Учасники Тристоронньої контактної групи на позачерговому засіданні домовилися спільно інспектувати район селища Шуми на Донбасі, де розташовані українські позиції, які погрожував обстріляти ватажок бойовиків «ДНР» Денис Пушилін.
Про це повідомили у пресслужбі Офісу президента 9 вересня.
«Учасники консультацій домовилися про спільне інспектування в районі населеного пункту Шуми за участю представника координатора вiд ОБСЄ. Українська сторона забезпечить питання логістики та гарантії безпеки всім учасникам інспекції», — йдеться в повідомленні.
Також в ОП зазначили, що ОБСЄ вкотре підтвердила безпідставність будь-яких звинувачень на адресу Збройних сил України в районі селища Шуми в період від 5 липня до 2 вересня.
«Це факт викладений у нашому звіті від 5 вересня цього року», — наголосив голова СММ ОБСЄ в Україні Яшар Халіт Чевік.
Згодом представник Донецької області в українській делегації ТКГ Денис Казанський прокоментував ухвалене рішення, назвавши його «дивним».
«Незважаючи на те, що спостерігачі з ОБСЄ підтвердили, що жодних порушень із українського боку умов перемирʼя не було, наша сторона чомусь погодилася провести спільне інспектування наших позицій в районі села Шуми з представниками російських бойовиків», — написав він на своїй сторінці у Facebook.
На думку Казанського, таке інспектування має бути обопільним, щоби представники України також могли б перевіряти позиції противника.
«Із боку нашого командування також звучали заяви про те, що бойовики будують нові зміцнення і бліндажі. Зокрема, така заява була зроблена 8 вересня. Було б логічно, якби наші представники також інспектували ці позиції разом з ОБСЄ. Компроміси мають сенс тільки в тому випадку, якщо вони обопільні. Якщо ж на поступки йде тільки одна сторона, то це називається по-іншому», — додав представник Донецької області.
- 5 вересня ватажок бойовиків «ДНР» Денис Пушилін попередив, що 7 вересня по українських позиціях біля селища Шуми в Донецькій області відкриють вогонь. За його словами, в районі селища ЗСУ побудували «незаконні інженерні споруди».
- Командувач Обʼєднаними силами генерал-лейтенант Володимир Кравченко заявив, що в разі атаки бойовиків на українські позиції військові дадуть адекватну відповідь всіма наявними силами і засобами.
- 22 липня на засіданні Тристоронньої контактної групи у форматі відеоконференції домовилися про повне та всеосяжне припинення вогню на лінії розмежування на Донбасі з 00:01 27 липня. За цей час від обстрілів не загинув жоден український військовий.
- Тристороння контактна група з урегулювання ситуації на Донбасі (ТКГ) на засіданні 19 серпня погодила чотири нові ділянки розведення сил і 20 ділянок розмінування.