«Антонов» виготовив перший літак без російських деталей

Автор:
Вікторія Мартинюк
Дата:

Державне підприємство «Антонов» виготовило планер першого серійного транспортного літака Ан-178 без російських деталей. Про це повідомив президент підприємства Олександр Лось в інтерв’ю агентству Укрінформ.

«Це перший літак, який складається без жодної російської деталі. Нас звинувачують у тому, що кілька років ми не випускали серійні літаки. Але з початком воєнної російської агресії у 2014 році ми втратили не тільки ринок збуту, а й ринок постачання важливих компонентів. Деякий час зайняло імпортозаміщення та пошук нових постачальників», — розповів Лось.

За його словами, конкретно на цьому типі літака близько 2/3 обладнання корпорацій США, ще третина — вітчизняного. «Проєктну роботу із заміщення російських комплектуючих ми провели власним коштом. Насправді широка міжнародна кооперація передбачалася ще у 2010—2011 роках при розробці проєкту Ан-178. У 2015—2016 роках ми просто продовжили цю планомірну роботу», — додав Лось.

Ан-178 — український близькомагістральний транспортний літак з турбореактивними двигунами. Розроблений київським ДП «Антонов» на базі пасажирського Ан-158 (Ан-148-200).