Флот США запустив програму з розробки літаючих морських мін. Їх можуть застосувати в Тайванській протоці

Автор:
Костя Андрейковець
Дата:

Військово-морські сили США запустили програму з розробки літаючих морських мін, які зможуть самостійно дістатися до «робочої» зони. Програма отримала назву Long Range Aerial Delivery of Maritime Mines (далека повітряна доставка морських мін). Флот вже опублікував запит на інформацію про компанії, які можуть зайнятися розробкою.

Про це пише Flightglobal.

Програма передбачає створення мін, які будуть запускатися з бойової авіації (винищувачі та бомбардувальники) і самостійно пролітати значні відстані, обходячи протиповітряну оборону противника та авіацію. Таке рішення повинно мінімізувати небезпеку для авіації США і забезпечити контроль над будь-якою заданою точкою світового океану.

Літаючі міни планують створити на основі вже існуючих крилатих Quickstrike ER, які стоять на озброєнні. Quickstrike є морською авіаційною бомбою з повітряним гальмом для скидання з різних типів літаків. Quickstrike здатна пролетіти 74 км після скидання і стати на глибині від 12 до 61 метра.

Міни цього типу мають магнітні датчики (виявлення великої кількості металу поблизу), акустичні та вібраційні сенсори. Це дозволяє знищувати всі типи кораблів, у тому числі підводні човни.

В рамках проєкту LRADMM нові морські літаючі міни повинні бути розраховані на несення бойового заряду масою від 227 до 907 кг на відстань у мінімум 185 км.

Передбачається, що вони зможуть «себе показати» в Тайванській протоці. ВМС США розглядає їх участь у разі війни Китаю з Тайванем. Міни повинні будуть створити проблеми китайцям під час перекидання техніки і десанту на острів.