США розширили санкції проти Huawei. Угода з Qualcomm під загрозою

Автор:
Костя Андрейковець
Дата:

США розширили санкції проти китайської телекомунікаційної компанії Huawei. Тепер вона не зможе виробляти обладнання з використанням американських технологій або закуповувати мікросхеми стороннього виробництва, виготовлені з використанням зазначених технологій.

Про це повідомляє пресслужба Держдепартаменту.

У відомстві заявили, що нові санкції завадять Huawei обійти американське законодавство — компанія не зможе «підібратися» до американських технологій через афілійовані організації.

У списку санкцій опинилися 38 дочірніх компаній Huawei з 21 країни. Держсекретар США Майкл Помпео заявив, що Huawei та Комуністична партія Китаю «отримали прямий удар» і не зможуть поставити під загрозу «цілісність світових мереж».

Через нові санкції може зірватися довгострокова угода на $1,8 млрд між Huawei та компанією Qualcomm, за якою перша могла б отримати ліцензію на використання технології. Як повідомляла The Wall Street Journal, раніше санкції не поширювалися на ліцензовані технології.

Що відбувається між Huawei та США?

Протистояння між США і компанією Huawei стало продовженням торгової війни між Штатами і Китаєм. Усе почалося в серпні 2018 року, коли США ухвалили закон, що забороняє працівникам і підрядникам державних відомств використовувати пристрої китайських виробників. Цей закон стосувався й Huawei. Компанія подала в суд на уряд США та спробувала оскаржити заборону.

На початку 2019 року Міністерство юстиції США звинуватило Huawei у промисловому шпигунстві. В американському уряді вважають, що техніка Huawei надає китайським спецслужбам доступ до зашифрованих даних пристроїв. Компанія звинувачення заперечує.

17 травня 2019 року президент США Дональд Трамп підписав указ про заборону використовувати обладнання Huawei на території країни. Заборона набула чинності 13 серпня.

Після підписання відповідного указу президентом Міністерство торгівлі США внесло китайську компанію Huawei та повʼязаних з нею юридичних осіб у свій «чорний список» через загрозу нацбезпеці.

Після цього від співпраці з Huawei почали масово відмовлятись американські компанії. У травні 2020 року Трамп продовжив санкції проти Huawei ще на рік.