Комісія зі звʼязку США оголосила Huawei і ZTE загрозою нацбезпеці

Автор:
Костя Андрейковець
Дата:

Федеральна комісія зі звʼязку США оголосила китайські телекомунікаційні компанії Huawei і ZTE загрозою національній безпеці. Комісія вважає, що компанії загрожують американським мережам звʼязку та 5G.

Про це йдеться в заяві комісії на сайті.

Відтепер кошти з Фонду загальних послуг не можна буде використовувати для покупки, обслуговування та підтримки будь-якого обладнання або послуг вказаних компаній. Комісія також зазначає, що Huawei і ZTE тісно повʼязані з Компартією Китаю і розвідувальними службами КНР.

«Ми не можемо і не дозволимо Комуністичній партії Китаю використовувати мережеві уразливості та поставити під загрозу нашу критично важливу комунікаційну інфраструктуру», — йдеться в заяві.

Що відбувається між Huawei та США?

Протистояння між США і компанією Huawei стало продовженням торгової війни між Штатами і Китаєм. Усе почалося в серпні 2018 року, коли США ухвалили закон, що забороняє працівникам і підрядникам державних відомств використовувати пристрої китайських виробників. Цей закон стосувався і Huawei. Компанія подала в суд на уряд США та спробувала оскаржити заборону.

На початку 2019 року Міністерство юстиції США звинуватило Huawei у промисловому шпигунстві. В американському уряді вважають, що техніка Huawei надає китайським спецслужбам доступ до зашифрованих даних пристроїв. Компанія звинувачення заперечує.

17 травня 2019 року президент США Дональд Трамп підписав указ про заборону використовувати обладнання Huawei на території країни. Заборона набула чинності 13 серпня.

Після підписання відповідного указу президентом Міністерство торгівлі США внесло китайську компанію Huawei та повʼязаних з нею юридичних осіб у свій чорний список через загрозу нацбезпеці.

Після цього від співпраці з Huawei почали масово відмовлятись американські компанії. У травні 2020 року Трамп продовжив санкції проти Huawei ще на рік.