«Я надіюся». Лукашенко відповів, чи впевнений у своїй перемозі на виборах і чи планує балотуватися знову

Автор:
Вікторія Мартинюк
Дата:
«Я надіюся». Лукашенко відповів, чи впевнений у своїй перемозі на виборах і чи планує балотуватися знову

Сніжана Хромець / Артем Марков / «Бабель»

Президент Білорусі Олександр Лукашенко, який претендує вже вшосте очолити країну, розповів, чи впевнений у своїй перемозі на виборах. Про це він сказав після голосування на дільниці, повідомляє TUT.by.

«Що стосується впевненості у своїй перемозі, я б не був такий однозначний. Я надіюся», — відповів Лукашенко.

При цьому, додав він, сьогоднішній день в очікуванні підсумків голосування для нього пройде «як зазвичай». «Усе залежить від людей, які прийдуть на дільниці. Я ж не перші вибори переживаю. У мене є певний досвід. Я буду чекати результатів, як і всі ви. Буду просто чекати», — сказав Лукашенко.

При цьому він назвав виборчу кампанію 2020-го «однією з найскладніших».

На питання, чи планує балотуватися у подальшому на посаду президента, Лукашенко сказав: «Якщо буду живий-здоровий, відповім, чи балотуватимуся».

Глава Центральної виборчої комісії Білорусі Лідія Єрмошина заявила, що вибори президента вже можна визнати такими, що відбулися — явка становить необхідних понад 50%.

  • Основний опонент Лукашенка — Світлана Тихановська, дружина опозиційного блогера Сергія Тихановського, який зараз перебуває в СІЗО.
  • Крім Лукашенка і Тихановської, на посаду президента претендують ексдепутат Ганна Канопацька, лідер кампанії «Говори правду» Андрій Дмитрієв та голова партії «Білоруська соціал-демократична Громада» Сергій Черечень.
  • ЦВК Білорусі відмовилась реєструвати банкіра Віктора Бабарика та ексглаву Парку високих технологій Валерія Цепкала кандидатами в президенти. Першого заарештували нібито за економічні злочини, а другий змушений був виїхати з країни. Тоді штаби кандидатів обʼєдналися, його очолили три жінки — Марія Колесникова (координаторка штабу Бабарика), Вероніка Цепкало (дружина Валерія Цепкала) і Тихановська.
  • Передвиборчі мітинги Тихановської збирали тисячі людей у різних містах Білорусі — в Мінську на акцію на її підтримку прийшли понад 60 тисяч осіб. Але останні кілька днів мітинги скасовували через «невідкладні» ремонтні роботи або святкування Дня залізничних військ.
  • З початку виборчої кампанії в Білорусі правозахисники нарахували понад 700 затриманих: учасників «ланцюгів солідарності», членів ініціативних груп, активістів, політиків, блогерів, журналістів і просто пішоходів на вулицях.