В ніч на 6 серпня вогні Ейфелевої вежі згасли, а мерія столиці Ізраїлю Тель-Авіва підсвітилась кольорами прапора Лівану. Так міста висловили жалобу за загиблими у Бейруті, де 4 серпня стався потужний вибух на складі в порту.
Вогні Ейфелевої вежі погасили опівночі у памʼять про жертв вибухів у ліванській столиці. За словами мера Парижа Анни Ідальго, влада французької столиці відправить Лівану екстрену фінансову допомогу в розмірі €100 тисяч.
В свою чергу, мерію столиці Ізраїля Тель-Авіва підсвітили кольорами прапору Лівану; країна також запропонувала гуманітарну допомогу Бейруту. Ізраїль і Ліван офіційно знаходяться у стані війни.
«Людяність важливіша за будь-який конфлікт. Наше серце з народом Лівану», — сказав мер міста Рон Хульдаї.
Однак не всі підтримали цей жест. Декілька чиновників заявили, що «прапору ворожої країни» не місце у центрі Тель-Авіва.
«Можна і треба надавати гуманітарну допомогу цивільним, які постраждали в Лівані, але прапор Лівану в центрі Тель-Авіва — це моральне збентеження», — наголосив міністр у справах Єрусалиму Рафі Перец.
- Вибух у порту Бейрута пролунав увечері 4 серпня — вибухнув склад з піротехнікою і сховищем конфіскованих речовин, де зберігалася велика кількість нітрату амонію і кілька тисяч тонн аміачної селітри. Вибух повністю знищив порт і зруйнував усе в радіусі 10 км.
- Пізніше стало відомо, що селітру понад шість років тому конфіскували з судна Rhosus російського бізнесмена Ігоря Гречушкіна.
- Вибух у Бейруті прирівняли за потужністю до землетрусу магнітудою 3,3 бала. Його чули навіть на Кіпрі — більш ніж за 200 км від столиці Лівану.
- Початкове розслідування виявило бездіяльність і недбалість при зберіганні вибухонебезпечних речовин (селітри). Влада Лівану розпорядилася заарештувати всю адміністрацію порту, де стався вибух.
- Згодом Кабінет міністрів Лівану оголосив двотижневу надзвичайну ситуацію в країні. Контроль за безпекою в столиці передали військовим. За останніми даними, внаслідок вибуху загинули близько 130 людей.