Кабінет міністрів Лівану оголосив двотижневу надзвичайну ситуацію в Бейруті в звʼязку з потужним вибухом, через який загинули близько 130 осіб. Контроль за безпекою в столиці передали військовим.
Про це повідомляє Al Jazeera.
Офіційні особи заявили, що очікують подальшого зростання числа загиблих, оскільки рятувальники розбирають завали в пошуках тих, хто вижив.
Губернатор провінції Бейрут Марван Аббуд сказав, що близько 300 тисяч людей залишилися без житла. Уряд Лівану оцінив збитки від вибуху в порту Бейрута в більш ніж $3 мільярди.
Через руйнування головного елеватора в результаті вибуху в порту Бейрута запасів зерна в країні залишилося менше ніж на місяць.
- Вибух в столиці Лівану, в порту Бейрута пролунав увечері 4 серпня — вибухнув склад з піротехнікою і сховищем конфіскованих речовин, де зберігалася велика кількість нітрату амонію і кілька тисяч тонн аміачної селітри. Вибух повністю знищив порт і зруйнував все в радіусі 10 км.
- Пізніше стало відомо, що селітру понад шість років тому конфіскували з судна Rhosus російського бізнесмена Ігоря Гречушкіна.
- Вибух у Бейруті прирівняли за потужністю до землетрусу магнітудою 3,3 бала. Його чули навіть на Кіпрі — більш ніж за 200 км від столиці Лівану.
- Початкове розслідування виявило бездіяльність і недбалість при зберіганні вибухонебезпечних речовин (селітри).
- Влада Лівану розпорядилася заарештувати всю адміністрацію порту Бейруту, де стався вибух.