Протягом тижня перемир’я на Донбасі не було зафіксовано ані обстрілів із важкого озброєння, ані втрат у Збройних сил України.
Про це повідомляє пресслужба Ради нацбезпеки і оборони.
«На відміну від попередніх «різдвяного», «хлібного», «шкільного» та багатьох інших оголошених припинень вогню, які налічували декілька днів, сьогодні триває вже сьомий день перемирʼя без пострілів з важкого озброєння і бойових втрат», — йдеться у повідомленні.
Там зазначають, що фіксуються лише поодинокі випадки порушення перемир’я, які не є системними. В РНБО також нагадують, що до перемир’я щоденно фіксувалося близько 16—18 обстрілів, переважна більшість з яких були із важкого озброєння. Водночас ЗСУ щотижня несли втрати у 2—3 загиблих та 6—8 поранених.
- З опівночі 27 липня на лінії розмежування на Донбасі розпочався режим повного припинення вогню, про який Україна, Росія та ОБСЄ домовилися на засіданні Тристоронньої контактної групи 22 липня.
- Бойовики порушили режим припинення вогню через 20 хвилин після його початку. Віцепрем’єр-міністр Олексій Резніков заявив, що два обстріли на Донбасі після оголошеного перемир’я можна вважати порушенням режиму припинення вогню, але не його зривом.
- Головнокомандувач Збройних сил України Руслан Хомчак заявив, що в разі порушення перемир’я на Донбасі українські військові мають право на вогонь у відповідь.
- У Кремлі заявили, що Росія не може виступати гарантом дотримання режиму припинення вогню на Донбасі, бо нібито «не є учасником конфлікту».
- 27 липня під Офісом президента пройшла акція протесту проти домовленостей щодо припинення вогню на Донбасі. Такі ж акції відбулися в Харкові, Одесі та Львові.