Із півночі 27 липня на лінії розмежування на Донбасі розпочався режим повного припинення вогню.
Про це Україна, Росія та ОБСЄ домовилися на засіданні Тристоронньої контактної групи 22 липня.
В Офісі президента назвали це рішення проривом у Мінському процесі. В ОП підкреслили, що «режим дотримання повного та всеосяжного припинення вогню у разі, якщо інша сторона буде його дотримуватися, є базовою передумовою для реалізації Мінських домовленостей і відкриває шлях до виконання інших їхніх положень».
У ОБСЄ повідомили, що заходи з дотримання погодженого перемир’я передбачають:
- заборону на наступальні та розвідувальні дії, а також на використання будь-яких літальних апаратів;
- заборону на застосування вогню, зокрема снайперського;
- заборону на розміщення важкого озброєння в населених пунктах або біля них, особливо біля об’єктів цивільної інфраструктури;
- застосування дисциплінарних заходів за порушення перемир’я і повідомлення про них координатора ТКГ;
- створення спеціального механізму з реагування на порушення перемир’я;
- вогонь у відповідь на наступальні дії дозволяється, якщо він відривається за наказом керівництва ЗСУ чи бойовиків у випадку, якщо врегулювати ситуацію за допомогою механізму не вдається.
У штабі Операції обʼєднаних сил наголосили, що підрозділи зі складу Об’єднаних сил готові дати відсіч у разі порушення домовленостей.
Головнокомандувач Збройних сил України Руслан Хомчак заявив, що в разі порушення перемир’я на Донбасі українські військові матимуть право на вогонь у відповідь.
- Президент Володимир Зеленський заявив, що угоду про припинення вогню на лінії розмежування на Донбасі ще мають підписати лідери країн «нормандської четвірки» — Росії, Німеччини та Франції. За його словами, це підвищить статус угоди та збільшить шанси на дотримання досягнутих домовленостей.