Росія не може виступати гарантом дотримання режиму припинення вогню на Донбасі, бо нібито «не є учасником конфлікту». Про це заявив речник Кремля Дмитро Пєсков, повідомляє ТАСС.
«На рівні «нормандського формату» [закріпити цю домовленість] — це одна справа, а будь-які гарантії з боку Росії, в даному випадку, не думаю, що про це можна говорити, тому що не Росія є учасником конфлікту на Сході України», — сказав Пєсков.
Водночас він додав, що домовленості про безстрокове перемирʼя на Донбасі є важливим кроком до зниження напруженості, але важливо, щоб «обидві сторони повністю дотримувалися своїх зобовʼязань і домовленостей».
- Із півночі 27 липня на лінії розмежування на Донбасі розпочався режим повного припинення вогню, про який Україна, Росія та ОБСЄ домовилися на засіданні Тристоронньої контактної групи 22 липня.
- Бойовики порушили режим припинення вогню через 20 хвилин після його початку.
- Президент Володимир Зеленський заявив, що угоду про припинення вогню на лінії розмежування на Донбасі ще мають підписати лідери країн «нормандської четвірки» — Росії, Німеччини та Франції. За його словами, це підвищить статус угоди та збільшить шанси на дотримання досягнутих домовленостей.
- Головнокомандувач Збройних сил України Руслан Хомчак заявив, що в разі порушення перемир’я на Донбасі українські військові мають право на вогонь у відповідь.
- США та Велика Британія сподіваються на дотримання режиму припинення вогню на Донбасі, нагадуючи про роль Росії у виконанні своїх зобовʼязань.