З 27 липня, після введення режиму припинення вогню, Спеціальна моніторингова місія ОБСЄ зафіксувала 111 порушень.
Про це йдеться у звіті організації.
«Після засідання Тристоронньої контактної групи 22 липня, під час якого досягнута домовленість про додаткові заходи щодо посилення режиму припинення вогню починаючи з 00:01 27 липня, СММ зафіксувала 111 порушень режиму припинення вогню», — йдеться у звіті.
Уточнюють, що всі порушення, в тому числі 21 вибух, зафіксували в Донецькій області.
«Місія зафіксувала 22 одиниці озброєння, розміщені з порушенням ліній відводу; з них усі, крім однієї, зафіксовані на аеродромі в непідконтрольному урядові Переможному в Луганській області», — додають у повідомленні.
- Із півночі 27 липня на лінії розмежування на Донбасі розпочався режим повного припинення вогню, про який Україна, Росія та ОБСЄ домовилися на засіданні Тристоронньої контактної групи 22 липня.
- Бойовики порушили режим припинення вогню через 20 хвилин після його початку. Віцепрем’єр-міністр Олексій Резніков заявив, що два обстріли на Донбасі після оголошеного перемир’я можна вважати порушенням режиму припинення вогню, але не його зривом.
- Головнокомандувач Збройних сил України Руслан Хомчак заявив, що в разі порушення перемир’я на Донбасі українські військові мають право на вогонь у відповідь.
- У Кремлі заявили, що Росія не може виступати гарантом дотримання режиму припинення вогню на Донбасі, бо нібито «не є учасником конфлікту».
- 27 липня під Офісом президента пройшла акція протесту проти домовленостей щодо припинення вогню на Донбасі. Такі ж акції пройшли в Харкові, Одесі та Львові.