МЗС Німеччини не бачить шансів на повернення Росії до G7 без вирішення питань Криму та Донбасу

Автор:
Вікторія Мартинюк
Дата:
МЗС Німеччини не бачить шансів на повернення Росії до G7 без вирішення питань Криму та Донбасу

Getty Images / Kyodo News / Contributor

Міністр закордонних справ Німеччини Хайко Маас заявив, що не бачить можливості повернення Росії до G7 найближчим часом, всепереч пропозиції президента США Дональда Трампа повернути Росію до переговорів «Великої сімки» (G7).

Про це він сказав в інтервʼю газеті Rheinische Post, передає dpa.

«Причинами виключення Росії були анексія Криму та інтервенція на сході України. Поки у нас немає рішення, я не бачу шансів [на повернення Росії в G7]», — наголосив Маас.

Глава німецького МЗС зазначив, що не згоден також із запрошенням інших країн на саміти G7. «Ми вважаємо нормальним формат G7 або G20, але проти G11 або G12», — сказав він.

Маас також наголосив, що відносини з Росією на цей час складні в багатьох сферах. «Але ми також знаємо, що нам потрібна Росія для вирішення конфліктів у Сирії, Лівії та Україні», — додав він.

  • G7 складається зі США, Італії, Японії, Канади, Франції, Німеччини та Великої Британії. Росію виключили з «Великої вісімки» у 2014 році — після анексії Криму.
  • У травні Трамп заявив, що відклав саміт G7 на осінь й хоче розширити його за рахунок Росії, Австралії та Індії. Цю ідею не підтримали в ЄС, Британії та Канаді.
  • Сенатори США внесли на розгляд резолюцію проти включення Росії до G7.