Китай використовує технологічні новинки для розвитку «цифрового авторитаризма», щоб стежити за людьми та цензурувати інформацію не лише всередині країни, але й в усьому світі. Відповідна заява надійшла від комітету Сенату США із закордонних справ.
Про це повідомляє Reuters.
У доповіді сенатського комітету його голова, демократ Боб Менендез зазначив, шо Китай використовує технології штучного інтелекту та біометрики для стеження, цензури і контролю за поширенням інформації.
Документ ухвалили на тлі суттєвого напруження у відносинах між Вашингтоном і Пекіном — після обвинувачень у причетності до поширення коронавірусу, порушенні прав людини, військових дій у Південно-Китайському морі та видалення з національної мережі 5G китайської компанії Huawei.
Доповідь сенатського комітету також згадує нові китайські закони щодо посилення контролю за інформацією, урядові інвестиції в компанії, які розвивають технології, необхідні для «цифрового авторитаризму», та їх експорт для посилення позицій країни в міжнародних організаціях.
«Китай здійснює довгостроковий план для домінування в цифровому просторі», — йдеться в документі.
Комітет Сенату з міжнародних справ порекомендував уряду і Конгресу протистояти підйому Китаю шляхом створення консорціуму, який розробить у США альтернативну технологію 5G, фонду для боротьби з китайськими спробами масового стеження, а також кібервійськової академії, яка зможе протидіяти «цифровому авторитаризму».
- 30 червня 2020 червня парламент Китаю ухвалив закон про посилення спецслужб у Гонконгу. «Закон про національну безпеку» розцінюють як відповідь на торішні протести, що спалахнули після спроби Китаю узаконити екстрадицію підозрюваних у політичних злочинах з міста на материк. Новий закон декларує посилення боротьби з сепаратизмом, тероризмом, диверсіями і змовами за участі іноземних урядів.
- США запровадили санкції проти Китаю через закон про національну безпеку Гонконгу. Перед тим запровадили санкції за порушення автономії Тибету.
- У США «всерйоз розглядають» заборону китайських соцмереж, зокрема й TikTok.
- На тлі конфліктів із Китаєм через поширення коронавірусу, заперечення незалежності острову Тайвань і політики щодо Гонконгу США відправили два авіаносці для проведення навчань у Південно-Китайському морі.
- Президент США Дональд Трамп утримався від введення жорсткіших санкцій проти китайських чиновників, обвинувачених у репресіях проти уйгурської національної меншини, оскільки вважав, що це завадить торговим переговорам з Пекіном.