«Слідство.Інфо»: У справі Шеремета поліція змінила маршрут підозрюваних, щоб «вписати» у свою версію

Автор:
Вікторія Мартинюк
Дата:

Слідчі Нацполіції, які розслідують вбивство журналіста Павла Шеремета, змінили маршрут чоловіка та жінки, які підкладали вибухівку під авто Шеремета, щоб версія поліції виглядала переконливою.

Про це повідомляє «Слідство.Інфо», посилаючись на текст офіційної підозри.

У новій підозрі, яку минулого тижня отримали троє підозрюваних у вбивстві Шеремета — Андрій Антоненко, Юлія Кузьменко та Яна Дугарь, зазначається: «Після цього Кузьменко та Антоненко залишили місце паркування автомобіля Шеремета П. Г. […] в подальшому через двори повернулися на вул. Гончара, де через провулок Чеховський звернули в квартал між вулицями Бульварно-Кудрявська і Гончара».

Натомість журналісти продемонстрували відео з камер спостереження, які підтверджують, що маршрут підозрюваних не відповідає описаному у документі: вони пішли далі.

На думку журналістів, поліція «скоротила» маршрут для того, щоб підтвердилася їх версія, що чоловік і жінка, які підкладали вибухівку під машину Шеремета в ніч перед вбивством, повернулися у будинок на вул. Гончара, 28Б. Саме там, за версією поліції, на той час мешкав музикант і підозрюваний у вбивстві Антоненко. Хоча сам він каже, що мешкав у іншому місці».

Згідно з раніше оприлюдненими і поліцією, й журналістами даними, у ніч з 19 на 20 липня 2016 року чоловік та жінка вийшли з арки на вулиці Гончара у Києві, пройшли дворами до авто журналіста Шеремета, куди жінка прикріпила вибухівку. Відповідно до відео з камер спостереження, вони залишили місце злочину прилеглими вулицями.

У фільмі «Вбивство Павла» журналісти оприлюднили відео з камер спостереження, яке раніше не показувала поліція. З нього, зокрема, видно, що востаннє пара з’являється на відео на алеї на вулиці Бульварно-Кудрявській, а далі зникає.

Під час брифінгу у грудні, коли міністр Арсен Аваков оголосив про нові затримання в справі Шеремета, було оприлюднено саме той маршрут, який показували журналісти у своєму фільмі-розслідуванні: востаннє пара з’являється на вулиці Бульварно-Кудрявській.

Журналісти наголошують, що квартал, у якому сталося вбивство — старої забудови й багато вулиць та дворів прохідні наскрізь. Однак ані журналісти, ані поліція раніше не демонстрували відео, яке підтверджувало б, що підозрювані «через двори повернулися на вул. О. Гончара», як зазначено в тексті підозри.