Мільйони людей на тлі пандемії коронавірусу стикаються з кризою психічного здоров’я через соціальну ізоляцію, втрату доходів, смерть близьких та перспективи захворіти. З такою заявою виступили експерти Всесвітньої організації охорони здоров’я, повідомляє Reuters.
За даними департаменту психічного здоров’я ВООЗ, уряди країн світу мають поставити проблему в центр уваги.
«Ізоляція, страх, невизначеність, економічна смута — все це викликає чи може викликати психологічне виснаження», — сказала голова департаменту Девора Кестель.
Найбільш вразливими до розладів верствами населення експерти вважають молодь, ізольовану від друзів та навчання, а також медпрацівників, які бачать тисячі інфікованих пацієнтів та їхню смерть.
Дослідження та опитування вже демонструють вплив коронавірусу на психічне здоров’я в глобальному масштабі — країни світу охоплюють тривожність і депресія на тлі домашнього насильства та відсутності своєчасної допомоги. Люди страждають як від наслідків фізичної ізоляції, так і від страху інфікування та смерті, втрати близьких.
Експерти додають, що мільйони людей з одного боку стикаються з економічними складнощами та втратою роботи і житла, а з іншого — з дезінформацією і чутками про пандемію, що загалом призводить до посилення тривожності і відчуття безвихідності.
- ВООЗ досліджує перспективні методи протидії коронавірусу, які полегшують перебіг хвороби та скорочують її тривалість, але ефективних ліків ще не має.
- Генеральний секретар ООН Гутерреш заявив, що на тлі пандемії коронавірусу зросло «цунамі ненависті», що призводить до поширення ксенофобії, спекуляцій та пошуку цапів-відбувайлів.
- За даними Міжнародної організації праці, жителі усього світу через коронавірус втратили близько $3,4 трильйона.
- Американські дослідники дійшли висновку, що пандемія коронавірусу, ймовірно, може тривати два роки й не буде повністю контрольована доти, доки дві третини населення Землі не отримають імунітет.
- За даними науковців, пандемія коронавірусу є прямим наслідком діяльності глобалізованої економіки та нещадного використання природних ресурсів, і не виключено, що надалі людство стикнеться зі спалахами нових вбивчих інфекцій.
- Міжнародний комітет порятунку заявив, що без допомоги країнам, що перебувають у вразливому становищі, кількість хворих на коронавірус може сягнути одного мільярда.
- Експерти ООН попереджають про можливість масштабного голоду у більш ніж 30 країнах світу на тлі пандемії.