Справа бракованих бронежилетів: ДБР оголосило підозру засновнику компанії-постачальника

Автор:
Вікторія Мартинюк
Дата:

Державне бюро розслідувань оголосило про підозру засновнику компанії, яка постачала браковані бронежилети за завищеною ціною для ЗСУ. Про це повідомляє пресслужба відомства.

Заступника директора компанії-постачальника підозрюють у вчиненні кримінального правопорушення — заволодіння чужим майном шляхом обману та зловживання довірою, вчинене за попередньою змовою групою осіб в особливо великих розмірах.

Раніше у рамках досудового розслідування ДБР повідомило про підозру пʼятьом високопосадовцям Міністерства оборони.

Що це за справа?

Керівник групи прокурорів ГПУ Микола Середа розповів, що в рамках розслідування було встановлено, як Міноборони планувало закупити 20 тис. бронежилетів, які не мали необхідних балістичних характеристик. «В умовах дощу тканина пробивалася. Встановлено, що виробник використовував у бронежилетах набагато менше шарів тканини, ніж повинно бути. У квітні було поставлено 4 тис. бронежилетів. Насправді вони не відповідали технічним умовам. Пластини були неякісні», — повідомив Середа.

Він підкреслив, що браковані бронежилети прийняли на склади Міноборони під тиском заступника міністра оборони, імʼя якого Середа не назвав. За його словами, загалом було поставлено 11 тис. неякісних бронежилетів.