Суд вважає, що застава для Гладковського відповідає завданому збитку

Автор:
Андрій Сухраков
Дата:

Вищий антикорупційний суд України пояснив, що розмір передбаченої для колишнього першого заступника секретаря РНБО Олега Гладковського застави відповідає завданим збиткам, що спричинило суперечки в мережі. Про це повідомляє пресслужба суду в Facebook.

Що сталося?

Вищий антикорупційний суд обрав запобіжний захід колишньому першому заступнику секретаря Ради національної безпеки і оборони (РНБО) Олегу Гладковському і заарештував його на два місяці із заставою в 10 млн грн. Це спричинило суперечки в мережі, оскільки люди порівняли ситуацію із Сергієм Пашинським, якому суд відмовив у праві внести заставу.

Колишній парламентар Юрій Левченко вважає, що судді не знають, для чого використовується застава.

Журналістка Соня Кошкіна назвала розмір застави «смішним».

У той же час юрист-кримінолог Ганна Маляр вважає, що ніякого порушення суд не допускав.

«Експершого заступника секретаря РНБО триматимуть під вартою із правом внесенням застави у розмірі 10 623 130 гривень. Відповідне рішення було прийняте сьогодні слідчим суддею ВАКС після тривалого засідання. Сума застави відповідає збиткам, які, за попередньою оцінкою, були завдані через діяльність експершого заступника секретаря РНБО», — йдеться в повідомленні.

Уточнимо, що слідчі вимагали для Гладковського заставу в розмірі 100 млн грн.

  • 17 жовтня у Києві затримали колишнього першого заступника секретаря Ради національної безпеки і оборони, колишнього бізнес-партнера пʼятого президента Петра Порошенка Олега Гладковського. Він намагався вилетіти з України, проте його не випустила прикордонна служба, після чого Гладковський поїхав у ресторан на Бориспільській трасі, де його і затримали. У НАБУ повідомили, що ексчиновник фігурує у кримінальному провадженні щодо зловживання владою, а САП повідомила Гладковському про підозру. У відповідь він назвав звинувачення фейком і оголосив голодування.
  • Вищий антикорупційний суд продовжив обирати запобіжний захід колишньому заступнику секретаря РНБО Олегу Гладковському в суботу, 19 жовтня, о 12:00. Попереднє засідання суду тривало з 23:00 пʼятниці до 2:30 суботи.
  • Колишнього заступника секретаря РНБО Олега Гладковського готовий взяти на поруки екснародний депутат України четвертого скликання Олег Зімін.