Конституційний суд почав засідання у справі про указ президента Володимира Зеленського щодо розпуску парламенту.
На нього приїхав також Володимир Зеленський, але пробув на засіданні лише близько 15 хвилин. У суді він залишив свого представника Федора Веніславського.
За словами Зеленського, він не хоче, щоб його присутність розцінили як тиск на суддів під час засідання. Він заявив, що впевнений в конституційності свого рішення та залишив залу суду.
«Не мені розповідати вам, що таке дух і буква закону. Я впевнений, що рішення про розпуск Верховної Ради України відповідає обом цим критеріям... Народ України аплодує рішенню про розпуск Верховної Ради... Оспорювання цього рішення — це просто спроба народних депутатів ще на кілька місяців утриматися в своїх кріслах, за недоторканність і можливість збагачення», — сказав він.
Суд має вирішити, чи був указ президента про розпуск парламенту конституційним. Команда Зеленського вважає, що в парламенті не було коаліції. Натомість частина депутатів, зокрема з фракції «Народного фронту», заявили про розпад коаліції лише перед другим туром виборів і вимагали дати час на формування нової.
Головує на засіданні суддя Наталя Шаптала, яка нещодавно очолила Конституційний суд.
- Головним аргументом при розгляді законності указу про розпуск парламенту в Конституційному суді стане відсутність коаліції у Верховній Раді з 2016 року. Про це заявив представник президента Володимира Зеленського в КС Федір Веніславський.
- 24 травня фракція «Народний фронт» подала позов до Конституційного суду з вимогою визнати незаконним розпуск Верховної Ради восьмого скликання президентом Володимиром Зеленським.
- 20 травня Володимир Зеленський офіційно став президентом і заявив про розпуск Верховної Ради. Президент підписав указ про припинення повноважень парламенту та його розпуск 21 травня, після консультацій з головами фракцій. Дострокові вибори призначені на 21 липня.