Президент США Дональд Трамп серйозно розглядав можливість звільнити радника з національної безпеки Майка Волтца через витік інформації в чаті Signal. Однак відмовився від цього — частково тому, що не хотів ощасливити своїх критиків.
Про це пише Axios з посиланням на джерела.
Зараз посада Волтца у безпеці, однак він посварився з кількома іншими високопосадовцями. Насправді ж Трампа більше розлютило те, що Волтц мав номер головного редактора The Atlantic Джеффрі Голдберга, аніж те, що деякі важливі військові дані стали надбанням громадськості.
В Axios додають, що якби інцидент стався під час першого президентства Трампа, то Волтц, наймовірніше, втратив би посаду. Але цього разу Трамп не хотів, щоб «медіа святкували перемогу».
Раніше, як писало видання Politico з посиланням на джерела, віцепрезидент США Джей Ді Венс, голова апарату Білого дому Сьюзі Вайлс і керівник кадрового управління адміністрації Серджіо Гор приватно порадили Трампу звільнити радника з нацбезпеки Майка Волтца. Роботою Волтца також незадоволений держсекретар США Марко Рубіо.
Що передувало
Головний редактор журналу The Atlantic Джеффрі Голдберг заявив, що його випадково додали до чату в месенджері Signal, де обговорювали американську операцію проти хуситів.
До чату його додав акаунт під іменем Майк Волтц — так звуть радника президента США з національної безпеки. За словами Голдберга, в чаті була інформація про цілі, зброю, яку використають США, і послідовність атак. Невдовзі після цього відбулися безпосередні атаки по Ємену.
У цьому чаті було всього 18 людей, зокрема акаунти, що писали від імені віцепремʼєра Джей Ді Венса, глави Пентагону Піта Гегсета, держсекретаря Марко Рубіо, глави Національної розвідки Тулсі Габбард, директора ЦРУ Джона Реткліффа, радника Трампа Стіва Віткоффа та інших.
Пізніше Волтц узяв на себе відповідальність за інцидент і зазначив, що в чат замість журналіста мали додати іншу людину, але номер помилково потрапив до чужого списку.
Очільник Пентагону, директори Національної розвідки США і ЦРУ, а також президент Дональд Трамп заперечували, що в месенджері Signal обговорювали військові плани й секретну інформацію. Тому журналісти The Atlantic вирішили опублікувати це листування.
- Як зʼясувала WSJ, Ізраїль надав США розвіддані для ударів по хуситах, які обговорювали в чаті Signal, і тепер розчарований витоком.