В Україні відключень світла сьогодні не буде

Автор:
Олександра Амру
Дата:

Сьогодні, 9 червня, скасували графіки відключень світла для населення і промисловості.

Про це повідомили в «Укренерго».

Графіки відключень скасували через те, що у вихідний день використання електроенергії нижче і один із енергоблоків АЕС знову працює.

Водночас у ДТЕК наголосили на тому, що ситуація в енергосистемі залишається вкрай напруженою, і закликали використовувати світло ощадливо.

Що з енергетикою

Під час масованого обстрілу України в ніч на 11 квітня росіяни повністю зруйнували Трипільську ТЕС у місті Українка на Київщині. Відтак ПАТ «Центренерго» втратило 100% генерації. До нього входять:

  • Зміївська ТЕС на Харківщині (знищили росіяни);
  • Трипільська ТЕС на Київщині (знищили росіяни);
  • Вуглегірська ТЕС на Донеччині (захопили росіяни).

22 березня російські окупанти вчинили найбільшу від початку повномасштабного вторгнення комбіновану атаку на українську енергосистему. У Харкові тоді стався блекаут. Серед іншого, окупанти вдарили по Дніпровській ГЕС, але загрози прориву греблі немає. Обидві станції, які входять до складу ДніпроГЕС (ГЕС-1 і ГЕС-2), припинили роботу, водночас ГЕС-2 зазнала критичних пошкоджень.

Після цього росіяни ще кілька разів атакували критичну інфраструктуру. У ніч на 8 травня російські війська масовано атакували Україну ракетами й дронами. Ціллю стали обʼєкти генерації та передачі електроенергії в Полтавській, Кіровоградській, Запорізькій, Львівській, Івано-Франківській та Вінницькій областях. Потім дві ГЕС вивели з експлуатації.

Атаки призвели до браку власної генерації електроенергії, ситуацію ускладнювали й погодні умови. Крім того, Україні не вистачало імпорту електроенергії для поточного рівня споживання. Через все це почали вводити графіки відключень світла.

Водночас 28 травня завершили ремонт чергового блоку АЕС — він додасть енергосистемі 1 000 МВт потужності. В уряді пояснили, що завдяки виходу з ремонту двох енергоблоків АЕС, а також сонячній генерації, світло кілька днів не відключали. Водночас влада досі закликає ощадливо використовувати електроенергією, інакше «Укренерго» буде вимушене повернутися до графіків відключень.