Атомники відремонтували черговий блок АЕС — він додає потужності енергосистемі

Автор:
Ліза Бровко
Дата:

Після ремонту до енергомережі підключили атомний блок однієї з атомних електростанцій, що додасть енергосистемі 1 000 МВт потужності.

Про це повідомили в Міненерго.

Плановий ремонт блока атомники завершили на три дні раніше запланованого терміну. Тепер блок набирає потужності.

Завдяки цьому протягом 28 травня відключення електроенергії для населення та бізнесу в усіх регіонах України не прогнозується, додали в «Укренерго».

Цей блок став другим блоком АЕС, на якому фахівці цього року провели ремонтні роботи. До планових виходів в ремонт готуються ще кілька блоків, щоб потім вони могли забезпечити стабільну та безперебійну роботу під час опалювального сезону.

Атаки на українську енергетику

Під час масованого обстрілу України в ніч на 11 квітня росіяни повністю зруйнували Трипільську ТЕС у місті Українка на Київщині. Відтак ПАТ «Центренерго» втратило 100% генерації. До нього входять:

  • Зміївська ТЕС на Харківщині (знищили росіяни);
  • Трипільська ТЕС на Київщині (знищили росіяни);
  • Вуглегірська ТЕС на Донеччині (захопили росіяни).

22 березня російські окупанти вчинили найбільшу від початку повномасштабного вторгнення комбіновану атаку на українську енергосистему. У Харкові тоді стався блекаут. Серед іншого, окупанти вдарили по Дніпровській ГЕС, але загрози прориву греблі немає. Обидві станції, які входять до складу ДніпроГЕС (ГЕС-1 і ГЕС-2), припинили роботу, водночас ГЕС-2 зазнала критичних пошкоджень.

Після цього росіяни ще кілька разів атакували критичну інфраструктуру. У ніч на 8 травня російські війська масовано атакували Україну ракетами й дронами. Ціллю стали обʼєкти генерації та передачі електроенергії в Полтавській, Кіровоградській, Запорізькій, Львівській, Івано-Франківській та Вінницькій областях. Потім дві ГЕС вивели з експлуатації.