Суддя Олексій Тандир заперечує, що йому платили зарплату, поки він сидить у СІЗО

Автори:
Костя Андрейковець, Ганна Мамонова
Дата:

Суддя Олексій Тандир заперечує, що йому платили зарплату, поки він сидить у слідчому ізоляторі.

Це він заявив на засіданні Святошинського суду Києва, передає кореспондентка «Бабеля».

За словами судді, йому пів року не переказували на банківську картку зарплату.

«В кінці листопада — на початку грудня мені вперше виплатили зарплату за сім місяців. Це чисто нарахована зарплата. Там податки. Близько 20 відсотків і так далі. Навіть ті суми, які зазначені в пресі, вони не такі як є. Чомусь ніхто не питає, що мої діти їдять, коли я знаходжусь в СІЗО», — сказав Тандир.

«Бабелю» 13 грудня в управлінні Держсудової адміністрації в Київській області повідомили, що з моменту аварії на блокпості в Києві судді нараховують в Макарівському районному суді Київської області посадовий оклад. Він становить 63 тисячі гривень. Надбавки за вислугу років і за науковий ступінь з Тандира зняли. Також йому не виплачують надбавку за адміністративну роботу — Тандир після арешту склав із себе повноваження голови суду.

Заробітна плата Тандира з надбавками була приблизно 100 тисяч гривень. З березня по травень 2023 року Тандир загалом отримав винагороду на суму 305 867 гривень.

  • 26 травня голова Макарівського райсуду Київської області Олексій Тандир на Lexus ES350 за три хвилини до початку комендантської години збив 22-річного нацгвардійця Вадима Бондаренка, який чергував на блокпості (Берестейський проспект — вʼїзд у Київ з Житомирської траси). Від удару Вадима відкинуло на 30 метрів. Він головою пробив лобове скло і миттєво помер.
  • Експертиза встановила, що Олексій Тандир замість сечі здав на аналіз воду й слину — так він намагався сфальсифікувати експертизу, щоб та не довела стану спʼяніння на момент ДТП.
  • 15 грудня «Бабель» дізнався, що Олексій Тандир переоформив майно на дружину і розлучився з нею. Фактично він позбувся майна, про арешт якого просила родина загиблого нацгвардійця.
  • Після аварії Тандир перебуває в СІЗО. Останній раз йому продовжили строк утримання до 25 грудня 2023 року. У Святошинському суді Києва почався процес проти нього. Тандиру загрожує до 10 років увʼязнення.