Міністр оборони Олексій Резніков: Багато країн готові надавати нам військову допомогу, але деякі роблять це мовчки
- Автор:
- Софія Телішевська
- Дата:
Поліщук Максим / УНІАН
Сполучені Штати Америки, Велика Британія, Канада та балтійські союзники публічно оголошують, що надають Україні військову допомогу. Водночас, за словами міністра оборони Олексія Резнікова, є країни, які роблять це мовчки.
Про це урядовець розповів в інтервʼю «Лівому берегу» .
«Багато країн готові надавати нам допомогу, деякі роблять це мовчки. Можливо, колись ми це оприлюднимо. У кожної країни є свої політичні залежності, зокрема від стосунків з Російською Федерацією, внутрішньополітичні залежності. Але що тішить — уряди країн ідуть на безпрецедентні кроки, дають нам те, про що ми з вами раніше і не мріяли», — наголосив Резніков.
Журналістка запитала в міністра, чому сусідня Польща досі не надала Україні жодної допомоги, на що він анонсував такі розмови на платформі «Люблінського трикутника».
«Ми вже отримали пропозицію військово-технічної допомоги від наших партнерів з Міністерства національної оборони Польщі. Наразі ми аналізуємо та уточнюємо деталі. Для нас це дуже важливо. Позиція Польщі для мене абсолютно комфортна, ми дружимо з Польщею. Тут усе добре», — наголосив очільник Міноборони.
Також він висловив обурення щодо політики Німеччини, яка досі не змінила своєї позиції щодо надання саме військово-технічної допомоги Україні.
«Я наразі не говорю про гуманітарну чи про лікування наших військових. Я вважаю несправедливим, що коли йдеться про добудову «Північного потоку — 2», офіційні особи Німеччини продовжують декларувати, що допомагати Україні не потрібно, радше надати їй можливість захищатися», — наголосив Резніков.
- Тим часом США на тлі можливого вторгнення військ Росії уже надали Україні чотири вантажі техніки та озброєння. Перший літак з новою партією американської допомоги прибув в Україну у ніч проти 22 січня. Серед 90 тонн зброї та боєприпасів у ньому були Javelin та одноразові реактивні гранатомети SMAW-D. Після цього були ще два літаки — 23 січня та 25 січня. Четвертий борт приземлився в Україні 28 січня .
- Раніше протитанкову зброю передала Британія. Також зброю планують передати країни Балтії — йдеться про Javelin і Stinger.
- 15 грудня 2021 року Сенат США ухвалив оборонний бюджет, який передбачає виділення Україні $300 мільйонів військової допомоги. Торік Україна отримала від США допомогу у вигляді боєприпасів, озброєння, медобладнання, катерів тощо. У МЗС України повідомили, що матеріально-технічна допомога українській стороні становить понад $130 мільйонів.