МВС Росії не буде розслідувати отруєння Навального. Також не будуть перевіряти причетність співробітників ФСБ
- Автор:
- Дмитро Мрачник
- Дата:
Dmitry Markov / Facebook
Військовий суд у Росії відмовив «Фонду боротьби з корупцією», який заснував опозиціонер Олексій Навальний, у відкритті кримінального провадження проти співробітників Федеральної служби безпеки, що ймовірно отруїли політика. Також суд констатував відмову відкривати провадження за фактом отруєння.
Як повідомляє ТАСС, слідчі органи транспортного управління МВС відмовилися відкривати кримінальне провадження за фактом отруєння опозиціонера після проведення перевірки.
Про це стало відомо з рішення військового суду, який розглянув скаргу ФБК щодо відмови військового слідства відкрити провадження після госпіталізації політика — слідчі не знайшли ознак злочину в діях працівників ФСБ.
«Слідчим відділенням МВС на транспорті проведена перевірка, в ході якої ухвалено рішення про відмову від відкриття кримінального провадження», — заявив суддя.
Той же військовий суд відмовив ФБК у відкритті кримінального провадження проти співробітників ФСБ, які ймовірно отруїли Навального. Адвокат озвучив основні обставини отруєння опозиціонера й назвав прізвища, що фігурували в розслідуванні Bellingcat, однак це не переконало суддю, пише Deutsche Welle.
Сам Навальний не був присутній на засіданні — йому запропонували бути присутнім через відеозв’язок, однак він відмовився. Колонія, в якій він перебуває, вважається «червоною зоною» і відома жорсткими правилами та психологічним пресингом ув’язнених.
- Суд виніс вирок Навальному 2 лютого 2021 року. У нього був умовний термін 3,5 року, але суд вирішив змінити його на реальний, адже Навальний не зʼявлявся до Федеральної служби виконання покарань відмічатися як умовно засуджений у справі «Ів Роше». Адвокати політика наголошували, що він не приходив, тому що лікувався у Берліні після отруєння бойовою отрутою «Новачок». 20 лютого суд визнав Навального винним у другій справі — про наклеп на ветерана.
- Олексій Навальний потрапив до лікарні Омська із сильним отруєнням 20 серпня 2020 року. Тоді він впав у кому. 21 серпня Навального відправили літаком до Німеччини. 2 вересня уряд Німеччини оголосив, що російського політика отруїли речовиною з групи «Новачок». 6 жовтня Організація із заборони хімічної зброї підтвердила, що Навального отруїли речовиною з групи «Новачок» — її нанесли на його спідню білизну.
- За весь час перебування російського опозиціонера Олексія Навального в Німеччині уряд країни витратився лише на охорону політика, якого в серпні 2020 року привезли в коматозному стані після отруєння. Всі інші витрати — лікування, оплату житла тощо — взяли на себе російські бізнесмени у вигнанні.
- 14 грудня міжнародні розслідувачі назвали імена працівників ФСБ, які отруїли Навального, а раніше мало не вбили його дружину. За кілька годин до оприлюднення результатів розслідування Навальний зателефонував одному з працівників ФСБ Костянтину Кудрявцеву, який може бути причетний до його отруєння. Політик представився помічником секретаря Ради безпеки і колишнього директора ФСБ Миколи Патрушева і спілкувався з ним 45 хвилин. Кудрявцев зізнався у проведенні спецоперації з отруєння.
- США оголосили про нові торгові санкції проти Росії за отруєння Навального. Причина санкцій — те, що уряд Росії застосував хімічну або біологічну зброю проти своїх громадян.