Київ працює з Вашингтоном, аби в подальшому не було ситуацій, коли Конгрес ухвалює законопроєкт про тимчасове фінансування уряду без включеного туди пакета допомоги Україні. Він пояснює це можливим шатдауном
Про це заявив міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба.
«Питання у тому, чи те, що сталося у Конгресі США, є одиничним випадком або системним. А думаю, що був [один] випадок. Ми маємо всебічні обговорення з обома частинами Конгресу — республіканцями та демократами. На тлі можливого шатдауну рішення було ухвалене, як було. Ми зараз працюємо з обома сторонами Конгресу, щоб упевнитися, що цього більше не повториться за будь-яких умов», — сказав Кулеба.
За його словами, українська сторона не відчуває, що підтримка з боку США похитнулася.
«США розуміють, що стосується України, більше за саму Україну. Це про стабільність, передбачуваність світу. Я вважаю, що ми знайдемо необхідні рішення», — сказав міністр.
- Увечері 30 вересня Палата представників США проголосувала за проєкт фінансування уряду на 45 днів, щоб уникнути шатдауну. За годину до настання 1 жовтня президент США Джо Байден підписав законопроєкт про тимчасове фінансування уряду до 17 листопада. У цей документ також внесли пункт про 6,152 мільярда доларів на додаткову допомогу Україні. Президент США Джо Байден просив схвалити його, але врешті за кілька годин до крайнього терміну у США ухвалили двопартійну угоду без допомоги Україні.
- Якщо б до півночі 1 жовтня (07:00 за київським часом) тимчасовий бюджет не затвердили, то настав би шатдаун — уряд США частково призупинив би роботу. Це могло сповільнити надходження військової допомоги Україні та підготовку українських пілотів винищувачів F-16, оскільки частину держслужбовців відправили б у вимушену відпустку.