Данія, Фінляндія, Ісландія, Норвегія та Швеція долучаться до декларації країн «Великої сімки» (G7) про гарантії безпеки для України. Вони готові сприяти довгостроковій безпеці.
Про це йдеться в їхній спільній заяві.
У ній зазначено, що враховуючи широкий спектр потреб України — від військової техніки до навчання військових та підтримки стійкості, країни Північної Європи будуть «розвивати рамки зобовʼязань і домовленостей».
Пʼятірка північноєвропейських держав разом із G7 сприятимуть безпеці України, стримуватимуть майбутню російську агресію, зміцнюватимуть економічну стабільність і стійкість та надаватимуть технічну й фінансову підтримку.
- Декларація, оголошена на саміті НАТО, — це рамковий загальний документ, наступним кроком якого буде укладення системи двосторонніх безпекових угод між Україною та окремими країнами-гарантами. Детальніше про гарантії читайте тут.
- 11 липня на саміті НАТО генсек Єнс Столтернберг заявив, що Україна отримає запрошення до НАТО, коли на це погодяться всі союзники та будуть виконані умови. Насамперед це боротьба з корупцією, реформи з модернізації інститутів держуправління (включно із сектором безпеки та оборони), сумісність зі стандартами НАТО і кінець війни. Крім цього, Альянс скасував ПДЧ для України.
- Міністр закордонних справ Дмитро Кулеба заявив, що після Вільнюсу шлях України до НАТО став коротшим, але не швидшим. Також, за його словами, Україну влаштує будь-яка модель, що не буде альтернативою її членству в НАТО.
- 12 липня Зеленський назвав результати саміту НАТО гарними, «але якби було запрошення до НАТО — вони були б ідеальними».