Австрійський Raiffeisen Bank International (RBI) відкладає вихід з російського ринку. У цьому його підтримують низка посадовців, які намагаються зберегти давні звʼязки з Москвою.
Про це пише Reuters із посиланням на свої джерела.
За їхніми даними, Австрія і Raiffeisen, який перебуває в центрі розслідування США через звʼязки з росією, опираються виходу банку з росії в надії, що війна в Україні скоро закінчиться.
Хоч Австрія публічно підтримує Україну, кілька посадовців у коментарі Reuters заявили, що не бажають повністю розривати звʼязки з росією, бо їх можна відновити.
За даними співрозмовників агентства, голова центрального банку Австрії Роберт Хольцманн висловив занепокоєння через тиск на банк з боку президента ЄЦБ Крістін Лагард.
Raiffeisen також стикається з тиском з боку Вашингтону. Банк передав дані про російські транзакції в Управління з контролю за іноземними активами Мінфіну США (OFAC). У червні міністр фінансів Австрії Магнус Бруннер розмовляв з представником Мінфіну США Браяном Нельсоном і закликав Штати не тиснути на RBI.
Raiffeisen ще не представив план виходу з російського ринку наглядовим органам Європейського центрального банку (ЄЦБ), кажуть джерела Reuters.
Банк хоче дочекатися схвалення ЄЦБ, перш ніж просити своїх акціонерів погодити реструктуризацію бізнесу в росії. Цей процес може зайняти місяці. Також для цього знадобиться схвалення Центрального банку росії, Міністерства фінансів рф, а в разі продажу — навіть володимира путіна.
Raiffeisen Bank має близько 2 600 корпоративних клієнтів у росії, 4 мільйони власників місцевих рахунків і 10 тисяч співробітників. За словами джерел, російська влада чітко дала керівництву банка зрозуміти, що хоче залишити його в рф, аби здійснювати міжнародні платежі.
- Понад 40 західних банків не можуть покинути російський ринок на прийнятних умовах через указ президента рф путіна. Він передбачає, що на будь-які угоди про продаж чи купівлю банків потрібен дозвіл влади. Ті банки, які намагаються все ж домовитися про вихід з рф, побоюються, що їхні російські активи дуже дешево отримають підконтрольні Кремлю олігархи.
- У березні Австрійська банківська група Raiffeisen Bank International заявила, що буде займатися можливим продажем або відокремленням свого російського бізнесу. Там зобовʼязалися зменшувати активність у росії.
- У травні EUobserver писав, що Європейський Союз планує допомогти європейським компаніям вийти з російського ринку, щоб ті не фінансували своїми податками повномасштабну війну рф проти України.
- У червні головний інспектор Європейського центрального банку Андреа Енріа закликала банки Єврозони якнайшвидше піти з російського ринку.