Апеляційний суд розблокував цифровізацію реєстру документів моряків

Автор:
Ліза Бровко
Дата:

Апеляційний суд розблокував цифровізацію реєстру документів моряків. До цього Адміністрації судноплавства заборонялося дипломувати моряків і разом з цим надавати їм електронні послуги.

Про це повідомив міністр цифрової трансформації Михайло Федоров.

Тепер Мінцифри зможе запустити нову послугу на порталі «Дія» — подання кваліфікаційних документів для моряків, а Адміністрації судноплавства — відновити роботу з дипломування моряків.

Незабаром в «Дії» почнеться бета-тест послуги. Це робитимуть моряки, які запишуться на тестування.

  • 9 червня суддя Київського окружного адміністративного суду Андрій Балаклицький заблокував процес цифровізації реєстру документів моряків та проведення тестування.
  • У серпні 2021 року СБУ передала до Мінцифри реєстр документів моряків, який раніше захопили рейдери, — ті використовували цей ресурс для корупційних схем зі щорічним обігом у $150 мільйонів. Відтоді почалася робота з відновлення відповідних сервісів, «Електронний кабінет моряка» мав запрацювати в повному обсязі.
  • СБУ викрила і заблокувала масштабну схему з переатестацією моряків. Якщо моряк намагався самостійно пройти тестування та підтвердити свою кваліфікацію через особистий кабінет, йому створювали перешкоди — затримували сертифікати кваліфікації або спотворювали результати тестування. Щоб отримати необхідні документи, моряк звертався до посередників. Вони завантажували документи в реєстр і створювали позитивний результат тестів з підтвердження кваліфікації. Моряку не потрібно було проходити навчальні курси чи медичне обстеження. Ці послуги коштували від трьох до восьми тисяч доларів (залежно від посади моряка).
  • 22 липня президент України Володимир Зеленський підписав закон, яким скасував цю періодичну переатестацію моряків.
  • У березні журналісти повідомили, що моряки змушені віддавати великі суми чиновникам з екзаменаційних комісій, тестових центрів і навіть Мінінфраструктури. Одним з бенефіціарів цієї схеми медіа називають нардепа від «Слуги народу» Миколу Тищенка.