У Білорусі помилували ексголовреда каналу Nexta Романа Протасевича

Автор:
Ліза Бровко
Дата:

У Білорусі суд помилував колишнього редактора Telegram-каналу Nexta Романа Протасевича. Йому загрожувало до восьми років увʼязнення.

Про це він сказав кореспондентам білоруської держагенції БелТА.

Мінський обласний суд раніше визнав Романа Протасевича винним в організації масових заворушень, розпалюванні ворожнечі, створенні екстремістського формування, змові з метою захоплення влади й публічній образі Олександра Лукашенка.

  • 23 травня 2021 року в аеропорту «Мінськ» затримали колишнього головного редактора опозиційного Telegram-каналу Nexta Романа Протасевича. Літак Ryanair (Афіни — Вільнюс) екстрено посадили в Мінську через інформацію про мінування, яка зрештою не підтвердилася. Разом із Протасевичем тоді затримали його дівчину, росіянку Софію Сапегу. Її засудили до 6 років увʼязнення (вона була адміністратором Telegram-каналу «Чорна книга Білорусі», де публікувалися персональні дані держслужбовців Білорусі).
  • Після затримання Протасевича через деякий час перевели під домашній арешт. Він почав співпрацювати зі слідством і підтримувати режим самопроголошеного президента Олександра Лукашенка.
  • У грудні 2021 року білоруський авіадиспетчер, який брав участь у посадці літака з Протасевичем, розповів, що операцією керував КДБ Білорусі.