Кабмін переніс терміни запуску реєстру олігархів

Автор:
Олексій Ярмоленко
Дата:

Кабінет міністрів України вирішив перенести терміни запуску реєстру олігархів. Його планували запустити ще навесні 2022 року.

Про це йдеться розпорядженні уряду № 177.

Кабмін вніс зміни до плану заходів щодо запобігання зловживанню надмірним впливом особами, які мають значну економічну та політичну вагу в суспільному житті (олігархами).

Там вказується, що запуск реєстру олігархів має відбутися через три місяці після публікації висновку Венеціанської комісії. Також до відповідальних за реєстр, крім Ради нацбезпеки і оборони та Міністерства цифрової трансформації, додали Міністерство юстиції.

  • 23 вересня 2021 року Верховна Рада ухвалила законопроєкт про деолігархізацію. Документ встановлює низку правил для тих, хто потрапить у реєстр олігархів: вони не зможуть фінансувати партії, брати участь у приватизації та будуть зобовʼязані подавати електронну декларацію. Усі чиновники повинні будуть обовʼязково подавати декларацію про контакти, якщо вони матимуть спілкування з олігархом. У разі неподання такої декларації їм загрожує звільнення.
  • Олігархом можуть визнати людину, яка бере участь у політичному житті, має значний вплив на ЗМІ, є бенефіціаром монополії та має активів на понад мільйон прожиткових мінімумів (приблизно 2,5 мільярда гривень).
  • Рада національної безпеки і оборони вже запустила систему моніторингу олігархів. У РНБО заявили, що під ознаки олігарха підпадають майже 86 українців.