Європа очікує, що взимку температури в середньому значно перевищуватимуть норму — це потенційно може полегшити ситуацію на ринках палива під час опалювального сезону.
Про це свідчать дані звіту Служби зміни клімату Європейського Союзу Copernicus, який цитує Bloomberg.
Вчені повідомили, що прибережні райони вздовж Балтійського, Середземного і Північного морів майже напевно побачать температури, що перевищують історичні середні значення. Так, існує ймовірність від 50% до 60%, що температура буде значно вищою за історичні норми на більшій частині території Британії, Центральної та Південної Європи. Аномально високі температури можуть знизити попит на природний газ, який європейські країни квапляться накопичити.
Також на більшій частині території Франції та Німеччини з імовірністю від 40% до 50% протягом наступних трьох місяців рівень опадів буде значно нижчим од середнього. Відсутність дощів та снігопадів може вплинути на внутрішній річковий транспорт та операторів гідроенергетики, а також вплинути на лижний сезон.
Дані обсерваторії поєднують дані вчених із Великої Британії, Франції, Німеччини, Італії та США. Програма ЄС використовує мільярди вимірювань із супутників, кораблів, літаків та метеостанцій у всьому світі для своїх щомісячних та сезонних прогнозів і дійшла висновку, що 2019 рік був найспекотнішим роком на континенті за всю історію спостережень.
Читайте також:
- Кажуть, у приватному будинку легше пережити холодну зиму. Це справді так, але треба підготуватися. Ось що варто зробити — інструкція «Бабеля»
- Усі готуються до холодної та складної зими. А як підготуватися містянам у багатоповерхівках? Купити обігрівач чи генератор? А може взагалі виїхати з міста в село? Інструкція «Бабеля»
- У 2022 році на швейцарських льодовиках зафіксували найбільшу швидкість танення з моменту початку реєстрації понад століття тому. Танення льодовика в Альпах навіть спричинило зміну кордону між Італією та Швейцарією.
- Останні вісім років на Землі стали найтеплішими в історії спостережень. Темпи підвищення рівня моря подвоїлися з 1993 року. На останні два з половиною роки припадає 10% загального підвищення рівня моря з початку супутникових вимірів, що почалися майже 30 років тому.