Голова міноборони рф шойгу за добу переговорив із міністрами оборони Франції, Туреччини та Британії. До цього він телефонував у Пентагон

Автор:
Анна Холоднова
Дата:

Голова міністерства оборони росії сергій шойгу поговорив з міністрами оборони Франції, Туреччини та Великої Британії. Раніше він спілкувався з очільником Пентагону.

У міноборони росії зазначили, що шойгу обговорював із французьким міністром Себастьяном Лекорню «ситуацію в Україні, яка має стійку тенденцію до подальшої, неконтрольованої ескалації».

Голова російського оборонного відомства розповів Лекорню про так звану «брудну бомбу», яку, на думку росіян, може застосувати Україна. Те ж саме шойгу повідомив міністру оборони Туречини Хулусі Акару.

«Як не раз заявляв наш президент, і як було ще раз заявлено, що Туреччина готова зробити свій внесок у досягнення припинення вогню в регіоні, забезпечення миру та відновлення стабільності за допомогою гуманітарної допомоги», – процитували слова Акара у Міноборони Туреччини.

За даними російських пропагандистських ЗМІ, міністр оборони рф говорив також з британським колегою Беном Воллесом — і знову розповідав про «брудну бомбу».

У Міністерстві оборони Великої Британії зазначили, що дзвінок ініціювала російська сторона, а шойгу у ході розмови сказав, що Велика Британія сприяє планам України «з ескалації» війни.

«Міністр оборони спростував ці заяви та застеріг, що такі звинувачення не повинні використовуватися як привід для більшої ескалації. Міністр оборони також підтвердив підтримку України з боку Великої Британії та ширшої міжнародної спільноти та бажання деескалувати цей конфлікт», — заявили у британському оборонному відомстві.

А 21 жовтня шойгу спілкувався з очільником Пентагону. Про це свідчить повідомлення на сайті Міноборони США.

«21 жовтня міністр оборони США Ллойд Дж. Остін III провів телефонну розмову з міністром оборони Росії Сергієм Шойгу. Держсекретар Остін наголосив на важливості збереження ліній звʼязку в умовах війни проти України, яка триває», — зазначили у Пентагоні.

  • Російські пропагандисти (а з ними і міністр оборони рф шойгу) поширюють інформацію, що Україна збирається підірвати на своїй території так звану «брудну бомбу» — ядерний боєприпас, а потім звинуватити в цьому росію.
  • Президент України Володимир Зеленський в інтервʼю виданню ВВС сказав, що росія почала готувати своє суспільство до ядерного удару, але додав, що не вірить у застосування тактичної ядерної зброї. Президент США Джо Байден також вважає, що росія не піде на застосування ядерної зброї у війні з Україною.
  • У НАТО кажуть, що використання росією ядерної зброї «майже напевно спричинить фізичну відповідь» з боку союзників України, або з боку всього НАТО. Там наголошують, що це повністю змінить війну. А 17 жовтня Північноатлантичний альянс розпочав військові навчання із ядерного стримування від назвою Steadfast Noon.
  • Президент Франції Емманюель Макрон заявив, що його країна не використовуватиме ядерну зброю у відповідь, якщо росія здійснить ядерний удар по Україні. За це його почали критикувати політичні опоненти та експерти.