Петиція про припинення громадянства судді Львова зібрала необхідну кількість підписів

Автор:
Костя Андрейковець
Дата:

Петиція щодо припинення українського громадянства судді Верховного суду Богдана Львова набрала необхідні 25 тисяч підписів, щоб її розглянув президент.

Станом на 14: 00 петицію підписали 25 057 українців.

Авторка петиції Аліна Михайлова петиції просить президента перевірити наявність підстав для припинення громадянства Львова, оскільки вважає, що «наявність російського громадянства у судді, який ухвалює рішення іменем України, та до того ж обіймає високу адміністративну посаду в судовій системі, є загрозою державності і вершиною некомпетентності правоохоронних органів на восьмому році війни з росією».

Михайлова закликає Володимира Зеленського ініціювати перевірки відповідними державними органами.

  • 15 вересня проєкт «Схеми» оприлюднив матеріал про російський паспорт Богдана Львова — журналісти знайшли нібито його заяву на отримання російського паспорта в 1999 році. Також «Схеми» зʼясували, що в жовтні 2012 року на імʼя Богдана Львова був оформлений новий паспорт громадянина росії. Підстава заміни документа — досягнення 45-річного віку. 16 вересня сам Львов заперечив наявність російського паспорта, однак на період слідства його позбавили доступу до держтаємниці.
  • 21 вересня НАБУ почало розслідування проти Львова, який не задекларував московську нерухомість його родини. Як встановили журналісти, у власності родини судді є квартира в російській столиці на Ленінградському шосе, приблизна ринкова вартість якої становить 11 мільйонів гривень. Із 2012 року квартира оформлена навпіл — на тещу і на дружину Львова. Але в жодній зі своїх майнових декларацій він не зазначав, що на його дружину зареєстрована нерухомість у Москві.
  • 3 жовтня судді Касаційного господарського суду в складі Верховного суду не змогли зібрати достатню кількість голосів, щоб усунути з посади Богдана Львова. У той же день СБУ підтвердила наявність російського паспорта у Львова.
  • 5 жовтня голова Верховного суду виключив Львова зі штату.