Захід не схиляє президента Володимира Зеленського до перемовин з росією на тлі ядерної загрози.
Про це міністр оборони України Олексій Резніков сказав у коментарі «Бабелю».
«Зі сторони наших партнерів такого немає, ніхто не схиляє і не змушує нас до перемовин. Вони тільки пропонують своє посередництво за потреби», — наголосив міністр.
Він також прокоментував заяву представника ГУР про «дуже високий ризик тактичного ядерного удару».
«Маємо розуміти, що у нас неадекватний сусід. Навіть, коли вони планували вторгнення, важко було уявити собі, що росія бомбитиме цивільне населення, школи, лікарні, дитячі садки та інші соціальні установи. «Бункерна хвороба» уже сильно розійшлася, тому загрозу ядерного удару треба розцінювати цілком адекватно», — зазначив міністр.
За його словами, ГУР МО має інформувати людей про таку загрозу.
«У нас багато людей вступили в неіснуючу партію тих, що завершили війну. Але війна не закінчилася, вона кровава, ми щодень втрачаємо людей. Ворог дуже дикий, складний, і в них величезний ресурс, це треба розуміти», — пояснив Резніков.
Він додав, що Україну після Бучі, Ірпеня, Балаклії та Маріуполя не злякає застосування ядерної зброї.
- Після російського вторгнення в Україну путін, представники влади рф та пропагандисти неодноразово натякали, що росія може застосувати ядерну зброю. 21 вересня путін погрожував ядерною зброєю в разі нападу на рф. Фактично він натякнув на можливість ядерних ударів, якщо ЗСУ будуть і далі звільняти окуповані території, які росія хоче приєднати за «результатами» псевдореферендумів.
- США попередили рф про «руйнівні» наслідки та відповідь.
- Президент Володимир Зеленський вважає, що ядерна загроза з боку російської федерації може стати реальністю, тому до цього слід ставитися серйозно. Подібне заявила колишня канцлер Німеччини Ангела Меркель. Вона закликала не вважати блефом слова путіна.
- 28 вересня Politico писало, що США значно посилили спостереження за ядерною зброєю росії.