«Насмішка над правосуддям». Американське посольство вийшло із заявою щодо псевдотрибуналу над захисниками Маріуполя

Автор:
Ангеліна Шеремет
Дата:

Посольство США в Україні назвало «насмішкою над правосуддям» псевдотрибунал, який росіяни збираються провести щодо захисників Маріуполя.

Заяву опублікували 25 серпня.

«Плануючи так звані «трибунали» в підконтрольному росії Маріуполі проти українських захисників, кремль намагається відвести від себе відповідальність за загарбницьку війну путіна та відвернути увагу від переконливих доказів звірств, які російські війська вчинили в Україні. Заплановані показові процеси є нелегітимними та насмішкою над правосуддям. Усі військовослужбовці Збройних сил України, включно з вітчизняними та іноземними добровольцями, включеними до складу Збройних сил, мають право на статус військовополоненого відповідно до Женевських конвенцій», — заявило американське посольство.

  • 2 серпня верховний суд росії визнав полк «Азов» терористичною організацією. Діяльність «Азова» заборонена на території росії. Засідання проходило в закритому режимі.
  • В окупованому Маріуполі після цього росіяни почали готувати показовий «суд» над полоненими українськими військовими. Він планувався на 24 серпня. Ватажок «днр» і кремлівські ЗМІ про початок судилища поки не повідомляють. Вони взагалі мовчать з цього приводу.
  • Увечері 24 серпня стало відомо, що у Маріуполі окупанти другий день поспіль тримають зачиненим квартал з будівлею філармонії. Працівникам філармонії наказали не виходити на роботу, а вранці до будівлі підʼїхали три автобуси в супроводі пʼяти КАМАЗів із військовими. Хто був у автобусі — невідомо, у той самий час підконтрольні окупаційній владі пабліки повідомили про мінування філармонії та виявлення там щонайменше одного вибухового пристрою.