Адміністрація президента США Джо Байдена вкладе $100 мільйонів у нову програму забезпечення українських фермерів життєво важливими товарами.
Про це пише CNN.
Агентство США з міжнародного розвитку (USAID) вже співпрацює з понад 8 000 українських фермерів, які отримують ресурси, необхідні для підвищення врожайності. Нова ініціатива допоможе агровиробникам зберегти майбутні врожаї та помʼякшити глобальну кризу продовольчої безпеки, яка посилилася війною росії проти України.
Українські фермери, які, незважаючи на війну, зберегли свої врожаї, не змогли отримати необхідну техніку, добрива, насіння та контейнери для зберігання, які зазвичай надходять через чорноморські порти, через триваючу блокаду росії. Через повномасштабне вторгнення росії Україна також не змогла експортувати свою сільськогосподарську продукцію.
Американська ініціатива покликана розширити доступ українських фермерів до фінансування та найважливіших сільськогосподарських ресурсів, зокрема, насіння, добрив, обладнання та пестицидів, зміцнити українську інфраструктуру та логістику та надати додаткові можливості для сушіння, тимчасового зберігання та переробки агропродукції.
«USAID працюватиме над адаптацією сховищ до індивідуальних потреб, працюючи з асоціаціями фермерів, щоб отримати правильні рішення в потрібних місцях», — сказав речник Агентства США з міжнародного розвитку.
USAID також хоче залучити додаткові $150 мільйонів від донорів та приватного сектора для збільшення фонду.
- Війська росії з початку вторгнення блокують експорт з портів України, через що продукцію доводиться експортувати залізницею та автошляхами. Західні партнери планують побудувати зерносховища біля кордону, домовитися з росією, але на військове розблокування шляхів не готові. Тим часом росія продовжує викрадати українське зерно, вивозячи його до Криму, Сирії та Туреччини.
- 11 липня президент Туреччини Реджеп Ердоган провів телефонну розмову з путіним. Він заявив, що настав час для «зернового коридору». У рф заявили, що «продовжать обмін думками» з цього приводу. У той же день, 11 липня, Ердоган поспілкувався із Зеленським. Розмова була присвячена війні та проблемі блокади експорту зерна.
- 13 липня в Туреччині пройшли чотиристоронні перемовини щодо безпечного вивезення українського зерна з портів. Під час цієї зустрічі сторони домовилися створити координаційний центр у Стамбулі.