Папа Римський тричі просив росію відкрити гуманітарний коридор для Маріуполя

Автор:
Софія Телішевська
Дата:

Папа Римський Франциск тричі звертався до влади росії з проханням організувати гуманітарний коридор для мирних жителів з Маріуполя.

Про це пише італійська газета Il Messaggero.

Перший раз Франциск звернувся наприкінці березня, після кількох контактів із московським патріархатом. Вдруге — в середині квітня на Великдень, а втретє — минулого тижня. Папа пропонував вивезти людей морем на судні Ватикану.

Усі рази росія відмовляла або не давала жодних гарантій безпеки.

  • В Україні 66 день триває повномасштабна війна росії проти України. За чей час кремль практично знищив Маріуполь та заблокував людей у місті. Захисники Маріуполя та цивільні перебувають на заводі «Азовсталь», який щодень піддається нищівному бомбардуванню.
  • 20 квітня захисники Маріуполя заявили, що готові евакуюватися з міста за підтримки третьої сторони. Того ж дня президент Володимир Зеленський заявив, що Україна готова обміняти полонених російських військових на людей з Маріуполя.
  • 21 квітня путін наказав російським військам не штурмувати маріупольський завод «Азовсталь», але війська продовжили атаки. Про евакуацію та гуманітарні коридори домовленостей досі немає.
  • У ніч проти 28 квітня російські війська завдали по Маріуполю і «Азовсталі» майже 50 авіаударів. Вони скинули велику кількість фосфорних бомб. Крім того, постійно працювала артилерія ворога. Через це в підвалі заводу обвалився шпиталь.