МАУ на вимогу лізингодавців відправляє пʼять літаків до Іспанії через загрозу вторгнення Росії

Автор:
Олег Панфілович
Дата:

Авіакомпанія «Міжнародні авіалінії України» на вимогу лізингодавців відправляє 5 літаків до Іспанії через безпекову ситуацію в Україні.

Про це повідомляє пресслужба авіакомпанії.

«У зв’язку з зовнішньополітичною ситуацією авіакомпанія «Міжнародні авіалінії України» отримала офіційне повідомлення від страхових компаній про припинення страхування літаків для польотів у повітряному просторі України. У зв’язку з цим МАУ на вимогу лізингодавців відправляє 5 літаків Boeing 737-800 до Іспанії за умови збереження інших повітряних суден у флоті компанії», — повідомила компанія.

Окрім цього два літаки МАУ відправляються на планове технічне обслуговування двигунів до Белграда. Авіакомпанія обіцяє надалі повідомляти про будь-які зміни. Також компанія нагадала, що пасажири мають змогу безкоштовно змінити дату вильоту у разі наявності оригінального тарифу, скориставшись онлайн-сервісом «Керування бронюванням».

  • 12 лютого на тлі можливого російського вторгнення нідерландська авіакомпанія KLM повідомила, що призупиняє польоти в Україну. Коли авіакомпанія відновить польоти, наразі невідомо. Паралельно український авіаперевізник SkyUp припиняє продавати квитки на рейси 14—16 лютого через вимогу лізингодавців повернути літаки на територію Європейського Союзу.
  • Того ж дня британська страхова компанія повідомила українських авіаперевізників про те, що протягом 48 годин припиняють страхування літаків для польотів у повітряному просторі України — через загрозу російської агресії. У звʼязку з цим власники повітряних суден (лізингодавці) вимагають якомога скорішого повернення літаків на територію Європейського Союзу.
  • 13 лютого Кабінет міністрів ухвалив рішення спрямувати кошти для створення спеціального фонду для покриття страхування іноземних літаків. На цей фонд виділять майже 17 млрд гривень.