Президент Казахстану звернувся до народу: анонсував нові пропозиції та оголосив про усунення з посади Назарбаєва

Автор:
Катерина Кадакова
Дата:

Президент Казахстану Касим-Жомарт Токаєв на тлі масових протестів і заворушень виступив зі зверненням до народу.

Відеозвернення оприлюднив канал «Хабар 24».

Зокрема, Токаєв повідомив, що очолить Раду безпеки республіки, раніше цю посаду обіймав колишній президент Казахстану Нурсултан Назарбаєв.

«Як глава держави і відсьогодні глава Ради безпеки збираюся діяти максимально жорстко», — наголосив він.

За словами Токаєва, він залишиться у столиці Нур-Султані, «що б не було».

Окрім цього, президент Казахстану звернув увагу на «високу організованість елементів, що хуліганять» і запевнив, що це свідчить про «ретельно продуманий план дій змовників, мотивованих фінансово».

Також Токаєв анонсував найближчим часом «нові пропозиції з політичної трансформації Казахстану» і запевнив, що «залишається на колишній позиції послідовних реформ».

  • На заході Казахстану, у Мангістауській області з 2 січня тривають протести через підвищення вартості палива у 2—2,5 раза. Тисячі людей вийшли на мітинги, зокрема в найбільших містах області Жанаозен та Актау — вони першими у країні висловили невдоволення.
  • Демонстранти вимагають уже не тільки знизити ціну на газ удвічі, але й відправити уряд у відставку, викорінити корупцію та кумівство, будувати фабрики і заводи, скоротити безробіття.
  • 4 січня Токаєв запровадив режим надзвичайного стану в Мангістауській області та в Алмати. В Алмати на період надзвичайного стану запровадили комендантську годину — з 23:00 до 07:00.
  • 5 січня Токаєв відправив уряд у відставку, як того вимагали протестувальники, а також розширив режим НС на Алматинську область. Попри відставку уряду, протести лише посилилися — тепер активісти штурмують і підпалюють будівлі адміністрацій та борються з поліцією.
  • У Казахстані почалися перебої з інтернетом і мобільним зв’язком, не працюють більшість телеканалів. На вулицях Алмати протестувальники почали зводити барикади.