Зеленський підписав закон про виділення вакцинованим по тисячі гривень

Автор:
Олексій Ярмоленко
Дата:

Президент Володимир Зеленський підписав закон про зміни до держбюджету. З нього виділять 8 млрд гривень на виплату повністю вакцинованим українцям.

Про це повідомляється на сторінці закону на сайті Верховної Ради.

7 грудня документ підписав очільник парламенту Руслан Стефанчук, а 8 грудня — Володимир Зеленський.

8 млрд гривень з державного бюджету підуть на програму «єПідтримка». Керувати цими коштами буде Міністерство економіки. Запрацює програма з 19 грудня.

  • Нагадаємо, 15 листопада президент Зеленський повідомив, що за вакцинацію від коронавірусу обома дозами українці отримають по тисячі гривень. Їх можна буде витратити лише в певних сферах: придбати абонемент у спортзал або фітнес-клуб, відвідати кінотеатр, театр, музей, концерт чи виставку або купити квитки для мандрівок усередині країни, на внутрішні залізничні та авіаперевезення.
  • Виплачувати кошти будуть усім вакцинованим, а не тільки тим, хто зробив щеплення після 19 грудня. Тисяча приходитиме на картку: українці в додатку «Дія» пройдуть верифікацію та отримуватимуть спеціальну банківську картку. Ті, у кого «Дії» немає, отримають гроші іншим шляхом (механізм поки невідомий). Кошти можна буде витратити протягом 4 місяців.