Anadolu: Затримана в Стамбулі група з українцем готувала замах на чеченських опозиціонерів

Автор:
Олег Панфілович
Дата:

Суд Стамбула дозволив заарештувати шістьох підозрюваних в політичному і військовому шпигунстві, а також у підготовці замахів на опозиційних чеченських активістів, які проживають в Туреччині. Серед затриманих є громадянин України.

Про це повідомляє агентство Anadolu.

Операція із затримання групи підозрюваних в Стамбулі й Антальї була санкціонована Республіканською прокуратурою Стамбула. Серед затриманих в ніч на 8 жовтня — громадяни Росії Абдула Абдулаєв, Равшан Ахмедов, Біслан Расаєв і Асланбек Абдулмуслімов, а також громадяня України Ігор Єфрим й Узбекистану Амір Юсупов.

Всім заарештованим після допиту висунули звинувачення за статтею 328 Кримінального кодексу Туреччини (політичний та військовий шпіонаж). Санкція цієї статті передбачає тюремне увʼязнення терміном від 15 до 20 років.

За даними слідства, група іноземців готувала замах на опозиційних чеченських активістів, які проживають в Туреччині, і з цією метою намагалася роздобути зброю. Дії підозрюваних можуть розцінюватися як акт міжнародного шпигунства.

  • 9 жовтня стало відомо, що турецька служба розвідки під час операції затримала в Стамбулі та Анталії 6 підозрюваних у політичному і військовому шпигунстві. У всіх затриманих були російські паспорти і зброя.
  • Чоловіків підозрюють не тільки у шпигунстві, а й у підготовці збройного нападу. У них вилучили три пістолети, один з яких був оснащений глушником та лазерним прицілом, а також велику кількість патронів.
  • 21 жовтня Міністерство закордонних справ України заявило, що перевіряє інформацію про затримання в Стамбулі у цій справі українця.