У Херсонській області в радіусі 40 км від заповідника «Асканія-Нова» аграріям заборонили використовувати для боротьби із гризунами отрутохімікати не біологічного походження.
Про це Херсонська обласна рада повідомила у понеділок, 11 жовтня.
Ідеться про препарати на основі речовин бродіфакум, бромадіолон та флокумафен. Якщо фермер не знає, чи можна використовувати ту чи іншу отруту, то рекомендують звертатись телефоном до Маргарити Степанової — в. о. директора департаменту розвитку сільського господарства та зрошення ОДА.
Правоохоронці запевнили, що в межах своїх повноважень контролюватимуть дотримання заборони та в разі порушень розпочинатимуть кримінальні провадження.
Наразі у ядрі заповідника «Асканія-Нова»ночують 12 тисяч журавлів та 7 тисяч огарів, але годуватися вони літають за його межі, у 40-кілометровій зоні, і це територія, на якій працюють багато агропідприємств і фермерів.
Нагадаємо, що навесні на Херсонщині внаслідок використання препарату для боротьби з гризунами на основі бродіфакуму загинуло 2 236 птахів, з яких 850 належать до видів, занесених у Червону книгу України. Загальна сума збитків становить майже 10 мільйонів гривень.
- На початку січня 2021 року в заповіднику «Асканія-Нова» загинули близько 200 сірих журавлів, які занесені до Червоної книги. Керівництво заповідника розповіло, що зграя прилетіла у грудні, але невдовзі птахи почали гинути. Коли загинула вся зграя, поліція відкрила кримінальне провадження за статтею про забруднення ґрунту. Екоінспекція встановила, що птахи загинули через отруєне зерно.
- У березні в заповіднику знову зафіксували масову загибель птахів. Вони теж могли загинути через отруєне зерно.