Українські полярники на станції «Академік Вернадський» підтримали кліматичний марш, який відбудеться у Києві, і сфотографувались у літньому одязі, аби показати наслідки змін клімату.
Світлину полярники опублікували в четвер, 23 вересня. Марш у столиці відбудеться 26 вересня.
Національний антарктичний науковий центр зазначив, що полярники, які працюють на станції «Академік Вернадський», чи не щодня спостерігають наслідки зміни клімату. Саме тому вони підтримали кліматичний марш і сфотографувалися в літньому одязі — «щоб підкреслити аномальність тих процесів, що відбуваються в унікальних екосистемах Антарктики, і привернути увагу до цієї проблеми».
Науковці пояснили, що за останні 50 років середня температура в Антарктиді зросла на три градуси — приблизно такою є різниця клімату між Україною та Скандинавією. Це призводить до значних змін в екосистемах регіону: тануть льодовики, змінюється хімічний склад Південного океану, Антарктида «зеленішає», а деякі види тварин захоплюють нові, не притаманні їм раніше території.
Читайте також:
- Українській антарктичній станції «Академік Вернадський» 25 років. Ось її історія в десяти фото (з каплицею, баром, антарктичним літом і неодмінно з тюленями і пінгвінами)
- «Модернізація — це добре, але треба думати про станцію «Вернадський-2». Директор Антарктичного центру Євген Дикий — про загибель полярника, роботу під час пандемії, науку, фінанси та пінгвінів
- З Антарктиди повернулася українська експедиція. Уперше за 20 років у її складі була жінка. Учена-біолог Оксана Савенко розповіла «Бабелю» про 16 місяців на станції (А фото! Фото які!)
- Генеральний секретар ООН Антоніу Гутерреш попередив, що потепління клімату на планеті на понад 1,5 градуса призведе до катастрофи.
- У серпні 2021 року в найвищій точці крижаного щита Гренландії, на висоті приблизно 3,2 тисячі метрів над рівнем моря, уперше за історію спостережень опади були у вигляді дощу, а не снігу.