На українській антарктичній станції «Академік Вернадський» будуть виробляти сувенірну продукцію з пластику, який накопичується на станції.
Про це повідомила експертка з комунікацій Національного антарктичного наукового центру Олена Марушевська на пресконференції, передає Укрінформ.
Проєкт робили два роки, хотіли запустити у 2020, однак через коронавірус обладнання застрягло. Цього року вже встановили обладнання, але туристів немає, бо Антарктида поки закрита для туристів.
«Цей проєкт дозволяє нам всім задуматись, який є пластик, що пластик є різний, і його можна сортувати по-різному, і в ньому є різні перспективи перетворення. Дуже сподіваємось, що коли Антарктиду відкриють, а це буде наступного року чи, може, через рік, у нас вже повністю налагодиться асортимент цих сувенірів, а також різні можливості. І тоді це буде великий крок уперед для України, тому що в Антарктиді дуже сильною позитивною рисою станції вважається якомога менший екологічний слід», — сказала Марушевська.
Ініціатива з переробкою пластику дозволить зменшити кількість відходів, які утворюються на станції та потребують вивозу з Антарктиди. Сувенірну продукцію виготовлятимуть з пластику, який маркований «2»: кришечки від пластикових пляшок і флакони від побутової хімії.
Читайте також:
- «Модернізація — це добре, але треба думати про станцію «Вернадський-2». Директор Антарктичного центру Євген Дикий — про загибель полярника, роботу під час пандемії, науку, фінанси та пінгвінів
- З Антарктиди повернулася українська експедиція. Уперше за 20 років у її складі була жінка. Учена-біолог Оксана Савенко розповіла «Бабелю» про 16 місяців на станції (А фото! Фото які!)
- 86 років тому американський дослідник самоізолювався в Антарктиді на п’ять місяців. Він хотів просвітління, але майже збожеволів і ледве не помер. Ось його історія — у спогадах і архівних фото
- 9 квітня українські полярники на станції «Академік Вернадський» отримали безлімітний інтернет після установки антени.
- Уже 11 квітня полярники провели віртуальну екскурсію. Озонометристка станції показала умови, в яких живуть полярники, робочі кабінети, лабораторії, техніку, спорядження, кімнату для відпочинку, знаменитий бар «Фарадей», а також краєвиди з вікон станції.