У Нідерландах суд визнав водіїв Uber найманими працівниками — тепер компанія повинна платити їм зарплату відповідно до колективного договору таксистів.
Про це йдеться в постанові суду, яку оголосили на засіданні в понеділок, 13 вересня, пише Time.
Також суд в Амстердамі вирішив стягнути з Uber компенсацію у розмірі €50 тисяч на користь Федерації нідерландських профсоюзів за недотримання трудової угоди.
Профспілка таксистів FNV, яка подала позов, заявила, що задоволена рішенням суду, а от топкерівник Uber у Північній Європі Мауріц Шонфельд сказав, що спантеличений ним.
«Ми знаємо, що переважна більшість водіїв хотіли б продовжувати працювати незалежно. Водії не хочуть поступатися своєю свободою обирати коли, як і з ким вони працюють. Тож в інтересах водіїв ми будемо подавати апеляцію та покращуватимемо нашу платформу в Нідерландах», — заявив він.
Аналогічні справи щодо умов співпраці таксистів з Uber розглядають у Британії, Бельгії та Швейцарії. У Британії суд, зокрема, визнав водіїв, які працюють через платформу, найманими працівниками з правом на мінімальну плату та оплачувану відпустку.
- Uber у США отримала кілька тисяч повідомлень про сексуальні домагання з боку водіїв. Сервіс намагається уникати оприлюднення цих випадків і прагне вирішувати їх шляхом виплати компенсацій — у 2019 році компанія погодилась виплатити $4,4 мільйона у фонд жертв сексуальних домагань.
- У травні 2020 року Uber припинила діяльність свого сервісу доставки їжі Uber Eats в Україні через повільне зростання на місцевому ринку.