Голова місії НАТО в Україні Александер Вінніков повідомив, що в договорі Альянсу немає норми, яка б забороняла Україні стати членом під час війни.
Про це він розповів в інтерв’ю «Європейській правді».
«У Вашингтонському договорі НАТО немає такої норми. Утім, союзники мають бути переконані, що вступ нового члена посилить безпеку Альянсу. Саме тому це рішення ухвалюється колективно», — зазначив Вінніков.
За його словами, у НАТО всі зацікавлені в тому, щоб агресивні дії Росії лишалися для Альянсу червоною лінією.
Він також зазначив, що НАТО допомагає Україні повертати окуповані території, зокрема збільшує свою присутність у Чорному морі.
«Більше кораблів, більше польотів літаків, сили НАТО розміщені в Румунії, кораблі НАТО заходять до українських портів, ми проводимо спільні навчання. Цьогорічний Sea Breeze — найбільший в історії, у ньому взяли участь понад 30 країн. Усе це — чіткі, конкретні кроки солідарності та підтримки, які ми плануємо продовжувати», — пояснив очільник місії НАТО в Україні.
- 14 червня за підсумками Брюссельського саміту НАТО лідери 30 країн-членів схвалили комюніке, в якому підтверджується ухвалене у 2008 році на Бухарестському саміті рішення про те, що Україна стане членом Альянсу через План дій щодо членства.
- Президент США Джо Байден заявив, що агресія Росії на Донбасі не є перешкодою для України на шляху до вступу в НАТО. Головна умова — відповідність критеріям Альянсу і боротьба з корупцією.
- Зеленський подякував НАТО за підтримку, заявивши, що країна продовжить курс на впровадження реформ. При цьому він наголосив на відсутності термінів для вступу в Альянс.