У Чорнобильській зоні відчуження планують відновити ряд туристичних обʼєктів. Цього року на програму ревіталізації Чорнобиля виділили 30 мільйонів гривень.
Про це на презентації проєкту реновації у четвер, 12 серпня, повідомила Ілона Шнейдер — операційна директорка проєктного офісу, передає «НВ Бізнес».
Цього року там планують розпочати роботи з реновації перших трьох обʼєктів — кафе «Припʼять», автовокзалу та однієї 16-поверхівки. У цьому ж будинку буде музей ліквідатора аварії Володимира Правика. Окрім цього, планують відтворити музей на Дузі та реконструювати КПП «Дитятки» на вʼїзді в Чорнобильську зону.
Цього року хочуть закінчити розробку проєкту консервації та почати частину робіт — це буде відбуватися в рамках програми «Чорнобиль. Збереження». Консервацію проведуть у три етапи: пошукові роботи, проєктування та будівництво. Будівництво заплановано на наступний, 2022 рік. Точну суму проєкту не озвучують. Однак відомо, що на пошуки можуть витратити від 200 до 500 тисяч гривень, а на проєктування від 300 тисяч гривень до одного мільйона.
Читайте також:
На заході була присутня народний депутат фракції «Слуга народу» Ольга Василевська-Смаглюк, яка анонсувала повний аудит Зони відчуження, після якого може повноцінно початися консервація туристичних обʼєктів і розвиток промисловості в зоні.
Читайте також:
- Вийшов останній епізод «Чорнобиля». Що творці описали точно, а що перекрутили — розбираємо серіал за чудовою книгою історика Сергія Плохія (спойлери!)
- Британська сценаристка розкритикувала «Чорнобиль» за відсутність темношкірих акторів, з неї посміялися. Ми знайшли темношкірого ліквідатора аварії на ЧАЕС
Зазначимо, що з початку року і станом на 11 серпня Чорнобиль прийняв 32 тисячі туристів. У 2019 році (до пандемії) їх було понад 124 тисячі.
- У Чорнобильському заповіднику 22 червня відкрили велосипедні та водні маршрути. Транспортом забезпечують під час екскурсій. Ціни треба уточнювати у туроператорів.
- У 2021 році СБУ оприлюднила секретні документи про аварію на Чорнобильській АЕС — там є найперша доповідь «нагору» про вибух.
- Учені встановили, що радіація, отримана ліквідаторами аварії на Чорнобильській АЕС, майже не вплинула на їхні статеві клітини і, відповідно, не погіршила здоров’я їхніх дітей.