У зоні відчуження на території Чорнобильського радіаційно-екологічного заповідника 22 червня відкриваються велосипедні та водні маршрути.
Про це Державне агентство з управління зоною відчуження повідомило у Facebook.
Всього діятиме пʼять водних та один велосипедний маршрут:
- № 14: Ріка Уж — ріка Припʼять — місто Чорнобиль;
- № 15: Ріка Дніпро — ріка Припʼять — ріка Дніпро — село Теремці;
- № 16: Ріка Дніпро — ріка Припʼять — місто Чорнобиль;
- № 17: Ріка Дніпро — ріка Припʼять — Залізничний міст;
- № 18: Ріка Дніпро — ріка Припʼять — ріка Брагінка — село Ладижичі;
- Веломаршрут: КПП «Зелений мис» — село Оташів — село Куповате — село Опачичі.
У коментарях на запитання про те, чи можна проїхати цим маршрутом своїм транспортом, в агентстві відповіли: «Ні, водним та велотранспортом забезпечують під час екскурсій». Ціни треба уточнювати у туроператорів.
В агентстві наголосили, що маршрути перевірені та безпечні, рівні можливого опромінення не будуть перевищені.
Читайте також:
- Сергій Мирний був одним із ліквідаторів аварії на ЧАЕС. Тепер він намагається перетворити зону відчуження із символу поразки на символ перемоги (і центр туризму). А ще — зовсім не боїться радіації
- 37 років тому сталася аварія на Чорнобильській АЕС. Ми публікуємо унікальні фото про життя переселенців і роботу станції після катастрофи (архівний матеріал)
- У 2021 році СБУ оприлюднила секретні документи про аварію на Чорнобильській АЕС — там є найперша доповідь «наверх» про вибух.
- Учені встановили, що радіація, отримана ліквідаторами аварії на Чорнобильській АЕС, майже не вплинула на їхні статеві клітини і, відповідно, не погіршила здоров’я їхніх дітей.